Stylowy żyrandol: Podkreśl charakter swojego wnętrza wyjątkowym oświetleniem

Dom i wnętrze

Mało co potrafi tak szybko przemienić wystrój wnętrza jak odpowiednie oświetlenie. To ono nadaje charakter całej przestrzeni, wpływa na nastrój i klimat pomieszczenia. Wśród różnych rodzajów lamp i źródeł światła wyróżnia się stylowy żyrandol. Dlaczego warto postawić na ten element wystroju? Jak dobrać odpowiedni model do swojego wnętrza? Oto kilka porad.

 1. Elegancki akcent w każdym wnętrzu
  Stylowy żyrandol to uniwersalny element wystroju. Pasuje zarówno do klasycznego, jak i nowoczesnego stylu. Nadaje wnętrzu elegancji i szyku, a jednocześnie może być wyrazistym akcentem.

 2. Wiele rodzajów i modeli
  Na rynku dostępne są różne rodzaje żyrandoli. Od prostych, minimalistycznych form, po bardziej ozdobne modele z kryształami czy ozdobnymi abażurami. Można wybierać spośród żyrandoli z jednym lub wieloma źródłami światła, w różnej kolorystyce i wielkościach.

 3. Gdzie zawiesić stylowy żyrandol?
  Żyrandol może stanowić punkt centralny w salonie, jadalni, a nawet w sypialni. Warto postawić na dobre jakościowo i zawiesić go w centrum pomieszczenia. Taki właśnie punkt centralny sprawi, że wnętrze nabierze charakteru a pomieszczenie będzie zdecydowanie bardziej eleganckie.

 4. Można komponować z innymi rodajmi oświetlenia
  Żyrandol nie musi być jedynym źródłem światła w pomieszczeniu. Można łączyć go z kinkietami, lampami stojącymi czy podłogowymi. Takie połączenie doda jeszcze więcej uroku i światła pomieszczeniu.

 5. Jak dopasować stylowy żyrandol do wnętrza?
  Wybierając stylowy żyrandol należy wziąć pod uwagę styl wnętrza, jego rozmiar oraz kolorystykę. Dobrze wymierzyć pomieszczenie, aby żyrandol nie był za duży ani za mały. W przypadku dużych pomieszczeń warto postawić na modele z większą ilością źródeł światła, natomiast w mniejszych na mniejsze modele i pojedyncze źródła i bez zbędnych dodatków.

Podsumowując, stylowy żyrandol to świetny element wystroju, który dodaje pomieszczeniu uroku i elegancji, a przy tym jest uniwersalny i można dobrać go do prawie każdego stylu i koloru. Warto wziąć pod uwagę wymiary pomieszczenia i dobrze dopasować postać żyrandola do stylu wystroju, ale także innych elementów wystroju jak meble i dodatki.