Pomysły na wykorzystanie tarasu: Tworzenie przytulnych przestrzeni do spotkań i wypoczynku

Dom i wnętrze

Taras to miejsce, które może stać się oazą spokoju i wspaniałych wspomnień. Jeśli masz taras, na którym nieczęsto przebywasz, dla którego nie masz pomysłu, jak wykorzystać go w ciekawy sposób, to przygotowaliśmy dla Ciebie garść porad, jak stworzyć na nim przytulne miejsce do spotkań i wypoczynku.

 1. Planowanie aranżacji tarasu
  Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, to zaplanowanie aranżacji tarasu. Zastanów się, jaki styl i klimat chcesz stworzyć. Czy ma to być miejsce bardziej rustykalne, czy raczej nowoczesne i industrialne? Które kolory Cię interesują? Czy wolisz minimalistyczne rozwiązania, czy może bardziej kolorowe i bogate w detale? To podstawowe pytania, które pomogą Ci określić kierunek aranżacji tarasu.

 2. Meble ogrodowe
  Meble ogrodowe to podstawa przy tworzeniu przytulnej przestrzeni na tarasie. W zależności od jego wielkości, możesz zdecydować się na sofę, krzesła, leżaki, ławki, ale również na designerskie komplety mebli, które będą stanowić ciekawy element dekoracyjny. Zwróć również uwagę na rodzaj materiału, z jakiego są wykonane meble – im bardziej odporny na warunki atmosferyczne i łatwiejszy w czyszczeniu, tym lepiej.

 3. Rośliny, kwiaty, donice
  Rośliny i kwiaty to wspaniały sposób na ożywienie i ozdobienie tarasu. Warto zdecydować się na takie, które z łatwością przetrwają na zewnątrz, nawet w trudnych warunkach. Ciekawe rozwiązanie to również stworzenie mini ogrodu w donicy. W ten sposób stworzysz zieloną oazę, która wprowadzi do Twojego tarasu ład i harmonię.

 4. Oświetlenie tarasu
  Oświetlenie tarasu to nie tylko kwestia praktyczna, ale również dekoracyjna. Dobre oświetlenie pozwoli na utrzymanie miłego nastroju oraz pozwoli na dłuższy pobyt na zewnątrz, nawet po zmroku. W zależności od stylu, jakiego staramy się osiągnąć, możemy zdecydować się na lampki ogrodowe, latarnie, kinkiety, a także na efektowne reflektory, które podkreślą najważniejsze elementy deworacji tarasu.

 5. Detale i akcesoria dekoracyjne
  Detale i akcesoria dekoracyjne to ostatni, ale nie mniej ważny element, który pozwoli na wyróżnienie się Twojego tarasu. Możesz wykorzystać na przykład poduszki, które będą dodawały komfortu, świeczniki, które wprowadzą romantyczny nastrój, dywaniki na podłogę lub tapicerowane siedziska, które wprowadzą nieco przepychu. Wszystko zależy od Twojego gustu i kreatywności.

Podsumowując, aranżacja tarasu to wspaniała przygoda, która pozwoli Ci na stworzenie miejsca, w którym będziesz chciał spędzać wolne chwile. Pamiętaj, że klucz do osiągnięcia celu to przemyślenie aranżacji w każdym szczególe, a także wybór mebli i dodatków dekoracyjnych, które będą się w niej idealnie komponować.