Pomysły na wykorzystanie balkonu: Stwórz przytulną przestrzeń na świeżym powietrzu

Dom i wnętrze

Balkon to nie tylko miejsce do suszenia prania czy przechowywania niepotrzebnych przedmiotów. To także idealne miejsce do stworzenia przytulnej i relaksującej strefy na świeżym powietrzu. Podpowiadamy, jak możesz wykorzystać swoją przestrzeń balkonową.

 1. Wypij kawę wśród zieleni
  Jeśli masz dostęp do balkonu, warto go zagospodarować przestrzenią zieloną. Możesz postawić doniczki z kwiatami, ziołami czy drzewkiem cytrusowym. W takim otoczeniu możesz spędzać poranki, wypijając kawę czy herbatę wśród zieleni. To idealny sposób na rozpoczęcie dnia.

 2. Organizuj letnie przyjęcia
  Balkon to idealne miejsce na organizowanie letnich przyjęć. Bez względu na to, czy dysponujesz małą czy większą przestrzenią, możesz zorganizować tam imprezę dla swoich znajomych. Postaw na stylowe dekoracje, oświetlenie i przygotuj przekąski. Wszyscy będą zachwyceni Twoim pomysłem na wykorzystanie balkonu.

 3. Zachwycaj się widokami
  Niektórzy mają balkony z pięknymi widokami. W takim wypadku warto wykorzystać przestrzeń do relaksu i podziwiania panoramy miasta czy krajobrazu. Możesz postawić wygodne fotele lub hamak i w spokoju cieszyć się otaczającym nas światem.

 4. Wykorzystaj przestrzeń do uprawy warzyw
  Jeśli balkon jest Twoim jedynym dostępnym miejscem na uprawę roślin, postaw na sadzenie warzyw czy ziół. W ten sposób możesz mieć zawsze pod ręką świeże zioła do gotowania czy własne, naturalne warzywa. W tym celu można też wykorzystać pojemniki na kwiaty lub hortensje balkonowe.

 5. Stwórz strefę wypoczynku
  Jeśli zależy Ci na odpoczynku na świeżym powietrzu, warto wykorzystać balkon do stworzenia strefy relaksu. Postaw wygodny fotel, pufy czy leżak i ciesz się chwilą wytchnienia. W takiej otoczeniu możesz czytać książki, słuchać muzyki czy po prostu odpoczywać.

Niezależnie od tego, jaki masz styl, na balkonie zawsze można znaleźć sposób na wykorzystanie jego przestrzeni. Możesz postawić na przepiękne dekoracje, zieleń czy stworzyć strefę wypoczynku. Balkon to także idealne miejsce na organizowanie letnich przyjęć lub sadzenie warzyw. Zainspiruj się naszymi pomysłami i stwórz swoją idealną strefę na świeżym powietrzu.