Francuskie drzwi: Elegancja i styl we wnętrzu

Dom i wnętrze

Francuskie drzwi to synonim elegancji i stylu we wnętrzu. Wyróżniają się one delikatnością, smukłością i szczegółowym zdobieniem. Ich upowszechnienie w Europie datuje się na XVII wiek i związane jest z rozwojem stylu barokowego oraz rokoko. Francuskie drzwi idealnie nadają się do mieszkań i domów urządzonych w stylu klasycznym lub eleganckim, wprowadzając do pomieszczenia niepowtarzalną atmosferę.

 1. Historia francuskich drzwi

Francuskie drzwi to prawdziwa atrakcja związana z historią sztuki. Powstały w epoce baroku i rokoka we Francji, gdzie architektura była hołdem dla piękna, skomplikowanych form i wyrafinowania. Styl francuski to nie tylko umiejętność wykorzystania materiałów, ale przede wszystkim zmysł i estetyka wkomponowana w każdy detal.

 1. Cechy francuskich drzwi

Francuskie drzwi posiadają kilka charakterystycznych cech, które pozwalają na ich łatwe rozpoznanie. Są to między innymi:

 • smukła konstrukcja, której proporcje są idealnie wyważone
 • szklane wypełnienie, które nadaje mieszkania dobrze oświetlonego i przestronnego charakteru
 • eleganckie zdobienia – najczęściej w postaci prostych lub skomplikowanych linii, które mają za zadanie podkreślić wyjątkowość tych drzwi.
 1. Najlepsze kolory do francuskich drzwi

Francuskie drzwi harmonijnie wpisują się w różne style aranżacji wnętrz. Warto dobierać kolory skóry, które będą harmonizować z całością budynku, innymi meblami i wystrojem wnętrza. Do francuskich drzwi pasują kolory pastelowe, ciepłe beże, jasne szarości, a także żywe odcienie czerwieni i zielonej.

 • biel,
 • jasny beż,
 • ciemny brąz,
 • czerń.
 1. Francuskie drzwi w salonie

Francuskie drzwi świetnie sprawdzą się w salonie, który jest miejscem, w którym będziemy spędzać większość czasu razem z rodziną i przyjaciółmi. Dzięki nim wprost wpadnie do pokoju mnóstwo światła, a wnętrze nabierze stylowego charakteru. W salonie warto dodatkowo postawić na jasne kolory ścian oraz wprowadzić dodatki z naturalnych materiałów, które ocieplą przestrzeń i nadadzą jej odpowiednią atmosferę.

 1. Francuskie drzwi w sypialni

Jeśli chcemy wprowadzić do sypialni unikalny styl, warto zdecydować się na francuskie drzwi. W sypialni powinny one zapewnić dostęp do balkonu lub ogrodu, co pozwoli na wietrzenie i roztropne korzystanie z ciepłych, letnich wieczorów. Choreografią i wytrzymałością są atuty francuskich, dlatego warto zastanowić się nad zakupem tych drzwi i wdarciem do wnętrza ciepła oraz uroku francuskiej elegancji.