Dekorowanie salonu w stylu klasycznym: Elegancja i tradycja

Dom i wnętrze

Dekorowanie salonu w stylu klasycznym: Elegancja i tradycja

Salon to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu, dlatego warto zadbać o to, aby był przyjemny dla oka i przytulny. Styl klasyczny to wybór dla tych, którzy cenią sobie elegancję i tradycję. W tym artykule podpowiemy, jak urządzić salon w stylu klasycznym.

  1. Kolory i materiały

Styl klasyczny to przede wszystkim stonowane kolory. Ściany warto pomalować na biało lub jasny beż. Meble warto wybrać w kolorze drewna – najlepiej ciemnego orzecha lub mahoniu. Tapicerka mebli powinna być w ciemnym i eleganckim kolorze, np. bordowym albo granatowym. W klasycznym salonie nie może zabraknąć elementów z metalu, np. mosiądzu czy brązu.

  1. Meble

W stylu klasycznym meble powinny być eleganckie i zdobne. Kanapa powinna mieć wysokie oparcie, najlepiej tapicerowane guzikami. Krzesła powinny być solidne, z drewnianymi ramami i tapicerkami w ciemnym kolorze. Bilbioteczki czy szafki powinny mieć zdobienia i szklane drzwiczki. Nie zapominajmy o stolikach kawowych – najlepiej wybrać okrągłe modele z drewnianymi blatami.

  1. Oświetlenie

W klasycznym salonie ważne jest odpowiednie oświetlenie. Lampy powinny być solidne i zdobne. Najlepiej wybrać modele z mosiądzu lub brązu. Na ścianach warto zawiesić ozdobne żyrandole. W salonie musi znaleźć się przynajmniej jedna lampa stołowa lub podłogowa.

  1. Dodatki

W stylu klasycznym dodatki powinny być subtelne i eleganckie. Na ścianach warto zawiesić ozdobne ramki z ciemnymi obrazami lub portretami. Na meblach powinny znaleźć się ozdobne wazony, figurki czy szklane półmiski. W oknie powinny wisieć eleganckie zasłony – najlepiej w ciemnym kolorze z subtelnym wzorem.

  1. Podsumowanie

Urządzenie salonu w stylu klasycznym to wybór dla tych, którzy cenią sobie elegancję i tradycję. Najważniejsze w tym stylu są stonowane kolory, eleganckie meble, odpowiednie oświetlenie i subtelne dodatki. Postawienie na klasyczne rozwiązania to gwarancja, że salon będzie wyglądał elegancko nie tylko dzisiaj, ale również za kilka lat.