Dekoracja wnętrz w stylu boho: Luźność i oryginalność

Dom i wnętrze

Dekoracja wnętrz w stylu boho: Luźność i oryginalność

Styl boho to nieco mniej formalny i swobodny styl, który króluje wśród osób poszukujących naturalności i indywidualnego stylu. Cechuje się on nietypowym połączeniem różnych kultur, stylów i motywów, które razem tworzą niepowtarzalne wnętrza.

 1. Inspiracje przyrodą i kolorystyką
  Styl boho to przede wszystkim bliska naturze aranżacja wnętrza. W nim znajdziemy wiele inspiracji naturą, a więc nie tylko roślinami, ale także naturalną kolorystyką, taką jak zielenie, brązy i beże. Kolory te są właśnie takie same, jakie możemy spotkać w otoczeniu przyrody i dlatego wprowadzając je do wnętrza, budujemy spokojną i harmonijną przestrzeń.

 2. Luźność i swoboda
  Styl boho to zdecydowanie styl luźny i swobodny. Niekoniecznie wszystko musi do siebie pasować, a wręcz przeciwnie – dozwolone są różne kontrasty. Możemy łączyć elementy mało typowe, a także zestawiać różne materiały i faktury. Aranżacja boho to również wiele miejsca na nieprzewidywalność i indywidualizm.

 • Kilimy, pledy, poduszki
  W aranżacji boho bardzo często występują różnego rodzaju tkaniny, takie jak wełna, bawełna, czy jedwab. Warto połączyć je w dobrze przemyślany sposób, aby tworzyły harmonijną całość oraz nadawać pokoju wyjątkowego charakteru. Kilimy, pledy, poduszki – to właśnie one tworzą przytulną przestrzeń o oryginalnym klimacie.
 1. Kolorowe wzory
  W aranżacji w stylu boho, nie ma miejsca na nudne jednokolorowe tło. W tym przypadku, chodzi przede wszystkim o kolorowe elementy, takie jak wzory. Możemy postawić na tapety, dywany, czy zasłony. Wybierając wzory, warto pamiętać, aby do siebie pasowały nie tylko kolorystycznie, ale także stylistycznie.
 • Rośliny
  Rośliny to zawsze dobry pomysł, nie tylko w aranżacji w stylu boho. Bogata zieleń wprowadza do pomieszczenia świeżość oraz jeszcze większą harmonię. Warto postawić na rośliny o różnym charakterze, takie jak kaktusy, paprocie czy monstery, które podkreślą swobodny i przytulny klimat w pomieszczeniu.
 1. Właściwe oświetlenie
  Aby cała aranżacja boho wprowadzała właściwy klimat, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. W tym przypadku, świetnie sprawdzą się ciepłe i miękkie światła, które dodatkowo wprowadzą przytulność do wnętrza. Można postawić na pojedyncze lampy podłogowe lub kinkietowe, a także na cały zestaw różnych źródeł światła.

 2. Oryginalność
  Styl boho to przede wszystkim indywidualizm oraz oryginalność. To właśnie dzięki temu, że styl ten pozwala na wiele swobody i różnorodności, możemy stworzyć wnętrze w pełni dopasowane do swojego gustu i potrzeb. Warto postawić na “odrobinę siebie” i wprowadzić do wnętrza wiele niepowtarzalnych elementów, takich jak ręcznie wykonane ozdoby, czy wyjątkowe pamiątki z podróży. Dzięki temu, zachowamy spójność aranżacji, a jednocześnie wprowadzimy wiele indywidualnego stylu.