Aranżacja wnętrz w stylu nowojorskim: Mieszkanie w duchu wielkiego miasta

Dom i wnętrze

Aranżacja wnętrz w stylu nowojorskim: Mieszkanie w duchu wielkiego miasta

Nowoczesny styl aranżacji wnętrz, który coraz bardziej zyskuje na popularności, to styl nowojorski. To połączenie funkcjonalności, minimalizmu i industrialnej estetyki. W tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek, jak stworzyć w swoim mieszkaniu ducha nowojorskiej metropolii.

  1. Industrialna estetyka – bazą stylu nowojorskiego

Nowojorski styl aranżacji wnętrz ma wiele wspólnych cech z loftowymi apartamentami Brooklyn czy SoHo, które przeszły z przemysłowych budynków. Główną cechą stylu nowojorskiego jest surowy wygląd przemysłowych mebli i akcesoriów. Otwarte rurki, blacha, beton czy cegła to materiały, które unowocześnią każde wnętrze.

  1. Kolory, które kojarzą się z mieszkańcami Nowego Jorku

Nowojorski styl aranżacji wnętrz powinno cechować kontrasty, które nadadzą pomieszczeniu charakter. Mieszkanie może składać się z ciemnych barw, takich jak czerń, szarość czy granat, które będą idealnym tłem dla jasnych akcesoriów. Kolor czerwony i tak zwany „żółty taxi”, to barwy kojarzące się automatycznie z nowojorskimi ulicami, więc warto pomyśleć o dodaniu ich do aranżacji.

  1. Akcenty dekoracyjne

W stylu nowojorskim bardzo ważne są akcenty dekoracyjne, które mają za zadanie uzupełnić miejską estetykę. Warto zdecydować się na fototapety przedstawiające panoramę Nowego Jorku, choćby w śnicie sypialni. Akcesoria będące hołdem dla wielkich miast, takie jak modele samochodów lub rowerów to także interesujący element dekoracyjny.

  1. Otwarta przestrzeń

Poza aranżowaniem wnętrz w stylu nowojorskim, ważnym elementem jest zwrócenie uwagi na przestrzeń, która reprezentuje ducha wielkiego miasta. Otwarte układy pomieszczeń, przeszklone ściany, wysoki sufit i duża ilość miejsca to klucz do osiągnięcia pożądanego efektu stylu nowojorskiego.

  1. Odpowiednia ilość naturalnego światła

W stylu nowojorskim ważne jest także duże nasłonecznienie mieszkania. Nowojorskie apartamenty są zazwyczaj przeszklone, co pozwala na dużą ilość naturalnego światła. Warto zwrócić uwagę na odpowiednio dobrany system rolet i zasłon, które zapewnią prywatność i dobry sen w nocy.

Podsumowanie

Nowojorski styl aranżacji wnętrz z pewnością nie jest stylem dla każdego, jednak kto skusi się na takie rozwiązanie, może stworzyć absolutnie wyjątkowe mieszkanie. Przemysłowy wygląd mebli i akcesoriów, stosowanie granatów, czerwieni i szarości, dodanie akcentów dekoracyjnych, otwarte przestrzenie i dużo naturalnego światła – to wszystko składa się na styl nowojorski. Taki styl aranżacji wnętrz w duchu wielkiego miasta przylega do mieszkańców Nowego Jorku i jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających stylowego i nowoczesnego “loftowego” mieszkania.