8 prostych kroków do instalacji drzwi składanych bez ramek

Dom i wnętrze

Instalacja drzwi składanych jest łatwa praca, ale jeśli nie przestrzegać niektórych ważnych kroków, to będzie trudne do zainstalowania drzwi składanych.

Jeśli zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób, aby zainstalować drzwi składane bez ram, to mam zamiar podzielić się z wami kilka prostych kroków.

Zacznij od podstawy

Przed rozpoczęciem instalacji drzwi składanych, musisz naprawić ościeżnicę. Jeśli nie naprawisz podstawy, wtedy nie będziesz w stanie prawidłowo otworzyć i zamknąć drzwi.

Zmierz wielkość otworu

Jeśli planujesz zainstalować drzwi składane, to musisz dokładnie zmierzyć rozmiar otworu. Drzwi nie będą się prawidłowo otwierać, jeśli szczelina jest mniejsza niż 6 cali.

Wyczyść podłogę

Po zainstalowaniu ościeżnicy, należy wyczyścić podłogę. Ponieważ kurz i zanieczyszczenia będą przylegać do ramy drzwi i utrudnią otwieranie i zamykanie drzwi.

Użyj kielni

Po zakończeniu czyszczenia podłogi należy użyć kielni, aby wygładzić podłogę. Możesz również użyć wałka, ale paca jest najłatwiejszym sposobem na wygładzenie podłogi.

Nałóż klej

Możesz również użyć kleju, aby przymocować ramę drzwi do podłogi. Nie będziesz mógł zdjąć ościeżnicy z podłogi, ponieważ klej będzie trzymał ościeżnicę i podłogę razem.

Przymocuj ościeżnicę

Po wyschnięciu kleju należy zamocować ościeżnicę. Możesz użyć śrub, gwoździ i zawiasów, aby przymocować ramę.

Zamontuj drzwi

Po zamocowaniu ramy, można przystąpić do montażu drzwi składanych. Upewnij się, że drzwi są prawidłowo wyrównane, a następnie możesz zamocować zawiasy na drzwiach.

Wnioski:

To są proste kroki, aby zainstalować drzwi składane bez ram. Jeśli zastosujesz się do tych kroków, to otrzymasz najlepsze wyniki.